MP2004DJ-MG-LF-Z
Mfr.Part #
MP2004DJ-MG-LF-Z
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Description
IC REG LINEAR 1.8V/2.8V TSOT23-6
Current - Output :
200mA 200mA
Published :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Number of Terminations :
6
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Form :
Gull wing
Number of Regulators :
2
Current - Quiescent (Iq) :
114μA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Qualification Status :
Not Qualified
Output Voltage :
2.8V
Weight :
29.993795mg
Pin Count :
6
PSRR :
69dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max) :
0.25V @ 200mA Typ 0.25V @ 200mA Typ
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V 2.8V
Package / Case :
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Voltage - Input (Max) :
6V
FIXED
Terminal Position :
Dual
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Dropout Voltage :
250mV