MP-1616-1100-65-80
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MP-1616-1100-65-80
Manufacturer
Luminus Devices
Package / Case
0606 (1616 Metric)
Datasheet
Download
Description
LED XNOVA
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
Package / Case :
0606 (1616 Metric)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Viewing Angle :
170°
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lumens/Watt @ Current - Test :
124 lm/W
CCT (K) :
6500K
Current - Test :
150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.5V
Current - Max :
200mA
Color :
White, Cool
Size / Dimension :
0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
Series :
Xnova™ Cube
Thermal Resistance of Package :
22°C/W
HTS Code :
Flux @ 25°C, Current - Test :