MNI1005PR16KBPDG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MNI1005PR16KBPDG
Manufacturer
INPAQ Technology Co., Ltd.
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
NFC FIXED IND 0402 160NH 480MA 0
Manufacturer :
INPAQ Technology Co., Ltd.
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Multilayer
Supplier Device Package :
Package :
Strip
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps) :
480 mA
Height - Seated (Max) :
0.024 (0.60mm)
Material - Core :
Ferrite
Ratings :
Series :
MNI-P
Frequency - Self Resonant :
600MHz
Q @ Freq :
Features :
Current - Saturation (Isat) :
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance Frequency - Test :
13.56 MHz
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
330mOhm Max
Inductance :
160 nH
Tolerance :
±10%
Datasheets
MNI1005PR16KBPDG
INPAQ Technology Co., Ltd. MNI1005PR16KBPDG
MNI1005PR16KBPDG datasheet pdf and Fixed Inductors product details from INPAQ stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD