MMP4W4P7K-F
Mfr.Part #
MMP4W4P7K-F
Description
CAP FILM 4.7UF 10% 400VDC AXIAL
Voltage - Rated AC :
200V
Height :
30mm
Size / Dimension :
1.181W 0.827 Tx1.575L 30.00mm 21.00mmx40.00mm
Length :
40mm
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Wire
Depth :
21mm
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
800 µm
Voltage - Rated DC :
400V