MMP4W3P3K-F
Mfr.Part #
MMP4W3P3K-F
Description
CAP FILM 3.3UF 10% 400VDC AXIAL
Through Hole
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
MMP
JESD-609 Code :
e3
PC Pins
Width :
17mm
Voltage - Rated DC :
400V
Feature :
Long Life
Length :
40mm
Polyester, Metallized
Type :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Working Voltage :
400V
Voltage - Rated AC :
200V
Life (Hours) :
1000 hours
1 (Unlimited)
REACH SVHC :
Unknown
Height :
26mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
1.024W 0.669 Tx1.575L 26.00mm 17.00mmx40.00mm
Capacitance :
3.3μF