MMP4S22K-F
Mfr.Part #
MMP4S22K-F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Axial
Description
CAP FILM 0.022UF 400VDC AXIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Film Capacitors
Capacitance :
0.022µF
Width :
5mm
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Axial
Voltage - Rated DC :
400V
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
200V
Terminal Shape :
Wire
Length :
17mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
2
Termination :
PC Pins
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Feature :
Long Life
Height :
9mm
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.354W 0.197 Tx0.669L 9.00mm 5.00mmx17.00mm