MMP200FRE442K
Mfr.Part #
MMP200FRE442K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0309
Description
RES SMD 1% 2W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
442kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
2W
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
Series :
MMP
Package / Case :
MELF, 0309
Tolerance :
±1%
Datasheets
MMP200FRE442K
YAGEO MMP200FRE442K
MMP Series, Metal Film, 442kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C