MMP200FRE430R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMP200FRE430R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0309
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1% 2W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
MELF, 0309
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Film
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
430Ohm
Power (Watts) :
2W
Series :
MMP
Datasheets
MMP200FRE430R
YAGEO MMP200FRE430R
MMP Series, Metal Film, 430Ohm, 2W, ±1%, -55°C~155°C