MMP100FRF221R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMP100FRF221R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1% 1W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
221Ohm
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
MMP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
MELF, 0207
Power (Watts) :
1W
Datasheets
MMP100FRF221R
YAGEO MMP100FRF221R
MMP Series, Metal Film, 221Ohm, 1W, ±1%, -55°C~155°C