MMP100FRE866K
Mfr.Part #
MMP100FRE866K
Description
RES SMD 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packing Method :
TR
Resistance :
866kOhm
Power (Watts) :
1W
Metal Film
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
MELF, 0207
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Cylindrical
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MMP100FRE866K
YAGEO MMP100FRE866K
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MMP Series, Metal Film, 866kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C