MMF25SDRE560R
Mfr.Part #
MMF25SDRE560R
Package / Case
MELF, 0204
Description
RES SMD 0.5% 1/4W MELF
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
MELF, 0204
Resistance :
560Ohm
Size / Dimension :
0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MMF25SDRE560R
MMF Series, Metal Film, 560Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C