MMF25SBRD82K5
Mfr.Part #
MMF25SBRD82K5
Package / Case
MELF, 0204
Description
RES SMD 0.1% 1/4W MELF
Resistance :
82.5kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
MELF, 0204
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
44 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MMF25SBRD82K5
MMF Series, Metal Film, 82.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C