MMF25SBRD7K68
Mfr.Part #
MMF25SBRD7K68
Package / Case
MELF, 0204
Description
RES SMD 0.1% 1/4W MELF
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
7.68kOhm
Size / Dimension :
0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
Package / Case :
MELF, 0204
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
MMF25SBRD7K68
MMF Series, Metal Film, 7.68kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C