MMF204DRE806R
Mfr.Part #
MMF204DRE806R
Package / Case
MELF, 0204
Description
RES SMD 0.5% 0.4W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
MELF, 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
806Ohm
Datasheets
MMF204DRE806R
MMF Series, Metal Film, 806Ohm, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -55°C~155°C