MMF204DRE47R5
Mfr.Part #
MMF204DRE47R5
Description
RES SMD 0.5% 0.4W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
47.5Ohm
Size / Dimension :
0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
Datasheets
MMF204DRE47R5
MMF Series, Metal Film, 47.5Ohm, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -55°C~155°C