MMF204DRE1K21
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMF204DRE1K21
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES SMD 0.5% 0.4W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
MMF
Composition :
Metal Film
Package / Case :
MELF, 0204
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.21kohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
MMF204DRE1K21
MMF Series, Metal Film, 1.21kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -55°C~155°C