MMF204BRC51K1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMF204BRC51K1
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES SMD 0.1% 0.4W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Film
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
Resistance :
51.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
MMF
Package / Case :
MELF, 0204
Datasheets
MMF204BRC51K1
MMF Series, Metal Film, 51.1kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C