MMF204BRC1K3
Mfr.Part #
MMF204BRC1K3
Description
RES SMD 0.1% 0.4W MELF
Size / Dimension :
0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
MELF
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
1.3kOhms
Datasheets
MMF204BRC1K3
MMF Series, Metal Film, 1.3kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C