MMF204BRC165K
Mfr.Part #
MMF204BRC165K
Description
RES SMD 0.1% 0.4W MELF
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
Resistance :
165kOhm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Datasheets
MMF204BRC165K
MMF Series, Metal Film, 165kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C