MMF204BRC150R
Mfr.Part #
MMF204BRC150R
Description
RES SMD 0.1% 0.4W MELF
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Resistance :
150Ohm
Size / Dimension :
0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
MMF204BRC150R
MMF Series, Metal Film, 150Ohm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C