MMF204BRC115R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMF204BRC115R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES SMD 0.1% 0.4W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Package / Case :
MELF, 0204
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Film
Resistance :
115Ohm
Series :
MMF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MMF204BRC115R
MMF Series, Metal Film, 115Ohm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C