MMF-25FRF75R
Mfr.Part #
MMF-25FRF75R
Description
RES SMD 75 OHM 1% 1/4W MELF
Resistance :
75Ohm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Published :
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Construction :
Cylindrical
Composition :
Metal Film
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
MMF-25FRF75R
YAGEO MMF-25FRF75R
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 75Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C