MMF-25FRF453R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMF-25FRF453R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Metal Film
Tolerance :
±1%
Resistance :
453Ohm
Package / Case :
MELF, 0207
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
MMF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Datasheets
MMF-25FRF453R
MMF Series, Metal Film, 453Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C