MMF-25FRF365R
Mfr.Part #
MMF-25FRF365R
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
365ohm
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Datasheets
MMF-25FRF365R
MMF Series, Metal Film, 365Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C