MMF-25FRF2K26
Mfr.Part #
MMF-25FRF2K26
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.26kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MMF-25FRF2K26
MMF Series, Metal Film, 2.26kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C