MMF-25FRF120R
Mfr.Part #
MMF-25FRF120R
Description
RES SMD 120 OHM 1% 1/4W MELF
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Construction :
Cylindrical
Resistance :
120Ohm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
25 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Datasheets
MMF-25FRF120R
YAGEO MMF-25FRF120R
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 120Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C