MMF-25FRE19R1
Mfr.Part #
MMF-25FRE19R1
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
19.1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MMF-25FRE19R1
MMF Series, Metal Film, 19.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C