MMF-25FRE196R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMF-25FRE196R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
MMF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Package / Case :
MELF, 0207
Resistance :
196Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Film
Datasheets
MMF-25FRE196R
MMF Series, Metal Film, 196Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C