MMF-25BRD750R
Mfr.Part #
MMF-25BRD750R
Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
MELF, 0207
Factory Lead Time :
25 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
750Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
MMF-25BRD750R
YAGEO MMF-25BRD750R
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 750Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C