MMASU105SCG271JFNA01
Mfr.Part #
MMASU105SCG271JFNA01
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0402
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Features :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Base Product Number :
MMASU10
Capacitance :
270 pF
TAIYO YUDEN MMASU105SCG271JFNA01
MMAS 270 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)