MMASU105SB7152MFNA01
Mfr.Part #
MMASU105SB7152MFNA01
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0402
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±20%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Base Product Number :
MMASU10
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Capacitance :
1500 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
TAIYO YUDEN MMASU105SB7152MFNA01
MMAS 1500 pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)