MMASU105SB5103KFNA01
Mfr.Part #
MMASU105SB5103KFNA01
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 10000PF 50V X5R 0402
Temperature Coefficient :
X5R
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Base Product Number :
MMASU10
Capacitance :
10000 pF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max) :
TAIYO YUDEN MMASU105SB5103KFNA01
MMAS 10000 pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)