MMASU063SCG8R7DFNA01
Mfr.Part #
MMASU063SCG8R7DFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 8.7PF 50V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated :
50V
Lead Style :
Capacitance :
8.7 pF
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.5pF
Base Product Number :
MMASU06
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
TAIYO YUDEN MMASU063SCG8R7DFNA01
MMAS 8.7 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)