MMASU063SCG6R9DFNA01
Mfr.Part #
MMASU063SCG6R9DFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 6.9PF 50V C0G/NP0 0201
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Base Product Number :
MMASU06
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
6.9 pF
Features :
Ratings :
TAIYO YUDEN MMASU063SCG6R9DFNA01
MMAS 6.9 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)