MMASU063SCG3R6CFNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMASU063SCG3R6CFNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS :
Details
Brand :
Subcategory :
Capacitors
Lead Spacing :
Applications :
Medical, Non-Critical
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Base Product Number :
MMASU06
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
Lead Style :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series :
MMAS
Product Type :
Ceramic Capacitors
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.25pF
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Features :
Capacitance :
3.6 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Product Status :
Active
TAIYO YUDEN MMASU063SCG3R6CFNA01
MMAS 3.6 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)