MMASU063SCG3R2CFNA01
Mfr.Part #
MMASU063SCG3R2CFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 3.2PF 50V C0G/NP0 0201
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Capacitance :
3.2 pF
Base Product Number :
MMASU06
Features :
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Brand :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
TAIYO YUDEN MMASU063SCG3R2CFNA01
MMAS 3.2 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)