MMASQ45MSB7474KTNA01
Mfr.Part #
MMASQ45MSB7474KTNA01
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.47 µF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Base Product Number :
MMASQ45
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
TAIYO YUDEN MMASQ45MSB7474KTNA01
MMAS 0.47 μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MMASQ45MSB7474KTNA01 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
MMASQ45MSB7474KTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)