MMASQ31LSB7333KTNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMASQ31LSB7333KTNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Brand :
Voltage - Rated :
250V
RoHS :
Details
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Height - Seated (Max) :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
0.033 µF
Product Type :
Ceramic Capacitors
Series :
MMAS
Failure Rate :
Lead Style :
Product Status :
Active
Applications :
Medical, Non-Critical
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
MMASQ31
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Subcategory :
Capacitors
Features :
Tolerance :
±10%
TAIYO YUDEN MMASQ31LSB7333KTNA01
MMAS 0.033 μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)