MMASG32MAB7106KPNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMASG32MAB7106KPNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Medical, Non-Critical
Subcategory :
Capacitors
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
MMAS
Lead Style :
Features :
Product Type :
Ceramic Capacitors
Lead Spacing :
Tolerance :
±10%
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
X7R
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Voltage - Rated :
35V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance :
10 µF
Brand :
Height - Seated (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Base Product Number :
MMASG32
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
RoHS :
Details
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MMASG32MAB7106KPNA01
MMAS 10 μF 35V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MMASG32MAB7106KPNA01 Overview
A 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
MMASG32MAB7106KPNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)