MMASG31LSB5475MTNA01
Mfr.Part #
MMASG31LSB5475MTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1206
Capacitance :
4.7 µF
Base Product Number :
MMASG31
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Style :
Temperature Coefficient :
X5R
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
35V
Series :
MMAS
Brand :
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Details
TAIYO YUDEN MMASG31LSB5475MTNA01
MMAS 4.7 μF 35V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)