MMASG21GBB5225MTNA01
Mfr.Part #
MMASG21GBB5225MTNA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 35V X5R 0805
Temperature Coefficient :
X5R
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
MMAS
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
35V
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Base Product Number :
MMASG21
Capacitance :
2.2 μF
Lead Style :
TAIYO YUDEN MMASG21GBB5225MTNA01
MMAS 2.2 μF 35V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)