MMASE31LAB7106MTNA01
Mfr.Part #
MMASE31LAB7106MTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
10 µF
Series :
MMAS
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Base Product Number :
MMASE31
Tolerance :
±20%
TAIYO YUDEN MMASE31LAB7106MTNA01
MMAS 10 μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)