MMA02040E4999BB300
Mfr.Part #
MMA02040E4999BB300
Description
RES 49.9 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Series :
MMA - Precision
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Supply Voltage :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Length :
3.6mm
Resistance :
49.9Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
1 (Unlimited)
Vishay MMA02040E4999BB300
MMA - Precision Series, Thin Film, 49.9Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C