MMA02040E1001BB000
Mfr.Part #
MMA02040E1001BB000
Description
RES 1K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Supply Voltage :
200V
Lead Free :
Lead Free
Series :
MMA - Precision
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
1kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay MMA02040E1001BB000
MMA - Precision Series, Thin Film, 1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C