MMA02040D9532FA300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMA02040D9532FA300
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES 95.3K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
MELF, 0204
Series :
MMA - Professional
Tolerance :
±1%
Resistance :
95.3kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Supplier Device Package :
Vishay MMA02040D9532FA300
MMA - Professional Series, Thin Film, 95.3kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C