MMA02040D8879DB300
Mfr.Part #
MMA02040D8879DB300
Description
RES 88.7 OHM 0.5% 2/5W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
MMA - Professional
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Supplier Device Package :
Operating Supply Voltage :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
88.7Ohms
Tape and Reel (TR)
Vishay MMA02040D8879DB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 88.7Ohms, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -55°C~155°C