MMA02040D8259FB300
Mfr.Part #
MMA02040D8259FB300
Description
RES 82.5 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
MELF, 0204
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Lead Free
Length :
3.6mm
MMA - Professional
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Diameter :
1.4mm
Resistance :
82.5Ohms
Operating Supply Voltage :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Vishay MMA02040D8259FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 82.5Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C