MMA02040D6190DB300
Mfr.Part #
MMA02040D6190DB300
Description
RES 619 OHM 0.5% 2/5W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Supply Voltage :
200V
Resistance :
619Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
MMA - Professional
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay MMA02040D6190DB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 619Ohms, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -55°C~155°C