MMA02040D4991FB300
Mfr.Part #
MMA02040D4991FB300
Description
RES 4.99K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
2
Supplier Device Package :
Resistance :
4.99kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Supply Voltage :
200V
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Vishay MMA02040D4991FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 4.99kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C