MMA02040D3001BB300
Mfr.Part #
MMA02040D3001BB300
Description
RES 3K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Height - Seated (Max) :
Series :
MMA - Precision
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
D-Sub Connectors
Resistance :
3 kOhms
Positronic
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)
Vishay MMA02040D3001BB300
MMA - Precision Series, Thin Film, 3 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C